,,Vstupuje dávka z DDS (doplnkové dôchodkové sporenie) do daňového priznania a má daňovník povinnosť zaplatiť z tejto dávky daň?“
Ide o príjem podľa § 7 ods.1 písm. d – dávky z doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu (zákon o doplnkovom dôchodkovom sporení); rovnako sa posudzuje aj odstupné vyplácané podľa osobitného predpisu (zákon o doplnkovom dôchodkovom sporení)
V § 7 odsek 3 je uvedené, že z príjmov uvedených v odseku 1 písm. a), b), d), e) a g), plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky sa daň vyberá podľa § 43. V prípade dlhopisov a pokladničných poukážok predávaných pod ich menovitú hodnotu sa príjem vo výške rozdielu medzi ich menovitou hodnotou a nižšou obstarávacou cenou u majiteľa zahrnie do základu dane pri ich splatnosti. Ak príjmy uvedené v odseku 1 písm. a), b), d), e) a g) a v odseku 2 plynú zo zdrojov v zahraničí, zahŕňajú sa do základu dane (čiastkového základu dane).
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
POTREBUJETE PORADIŤ OHĽADOM VYBAVOVANIA ÚVERU?
NAPÍŠTE MI NA: simo@financneinfo.sk
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Takže z takto vyplatenej dávky by daň mala byť už zrazená a teda tento príjem už nevstupuje do daňového priznania, keďže daňová povinnosť bola už vysporiadaná.